اسلامی سیاست های جرمی

راز بالون های بزرگ امریکایی ها در افغانستان

نوشته شده توسط اسماعیل صافی

حق هر افغان است که حقیقت را بداند.

امریکا بیشترین سربازانش را از افغانستان بیرون کرد، اما برای افغان ها چند پوقانۀ بزرگ را تحفه گذاشت. مردم ما هر کدام نظر متفاوتی نسبت به کارآیی این بالون های بزرگ و غول پیکر دارند. بعضی ها می گویند در این بالون ها کمره های قوی جاسوسی کار گذاشته شده و بعضی ها هم می گویند برای هوا پیما های خود سیستم مسیر یاب (Radar) را فعال کرده اند.

اما واقعاً وظیفۀ اصلی این بالون ها چیست؟

نام نظامی این بالون ها (JLENS) است که بنام ایروستت (Aerostat) نیز شناخته میشود.

JLENS= Joint Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensor System

003.jpg

این بالون های مملو از هیلیم تقریباً ده هزار فت که 3048 متر میشود در هوا شناور میشوند. هر بالون یا کشتی هوایی مجهز با سیستم رادار قوی، مرکز استقرار طنابی متحرک، وسائل کمکی زمینی، و سیستم پردازش و معلوماتی میباشد. این سیستم برای دفع تهدید های هواپیماها، موشک های دوربرد، هوا پیماهای بدون سرنشین، موشک های تکتیکی بلستیک، اهداف زمینی، و راکت های بزرگ طراحی شده است. ساحه پوشش نظارت این کشتی های هوایی به اندازه یک ایالت امریکا است. نقطۀ شگفت انگیز، بسیار جالب و باور نکردنی اینست که هزینه ساخت این بالون ها به سه میلیارد دالر امریکایی میرسد؛ بله سه ملیارد دالر ($3،000،000،000).

001.jpg

قبل از اینکه به جواب سوالها بپردازیم، می خواهم در مورد نظر های مختلف مردم چند کلمه بنویسم. فرضاً این بالون ها به حیث رادار های مسیر یاب برای تنظیم سفرهای هواپیما ها استفاده میشود، پس چرا در کشور های دیگر که فرودگاه های به مراتب بزرگتر و پیشرفته تر از افغانستان دارند، از این بالون ها استفاده نمی شود؟

در بارۀ اینکه آیا در این بالون ها کمره نصب شده است و یا خیر؟ جواب بله است، اما از این کمره ها برای شناسایی مهاجمان استفاده نمیشود، چون در تمام این سال ها امریکایی ها حتا از یک حمله در کابل جلوگیری نکردند؛ حتی در روزی که به سفارت امریکا و مرکز CIA در کابل حمله شد.

اول میرویم به سیستم نظارت بصری این سیستم در شهر و قصبات افغانستان.

1. موجودیت چنین دستگاه ها که قابلیت نظارت بصرئ خانه ها، املاک شخصی و زندگی شخصی مردم شریف افغانستان را دارا میباشد از نظر قانون اساسی افغانستان، غیر قانونی است. چنانچه حق محرمیت به حیث حقوق اساسی اطباع افغانستان در قانون اساسی تذکر یافته است. نظارت بصری زندگی شخصی مردم تجاوز به محرمیت شناخته میشود.

21935643414_0aa9b51b06_h.jpg

2.اسلام عزیز حق محرمیت انسان را بخش عمدۀ از وقار و عزت افراد میداند. چنانچه در حدیث 1421 صحیح مسلم آمده است که قبل از داخل شدن به خانۀ یک شخص سه بار باید اجازه خواسته شود و در صورت عدم اجازه کسی حق دخول را ندارد. دیدن خانه های افغان ها توسط کمره های این کشتی های شناور به معنئ دخول مجازی در خانه است. همچنان تجسس در قرآن منع شده است. ترجمه: اى مؤمنان از بسيارى از گمانها پرهيز كنيد، چرا كه بعضى از گمانها گناه است، و [در كار ديگران‏] تجسس نكنيد، و بعضى از شما از بعضى ديگر غيبت نكند، آيا هيچ كدام از شما خوش دارد كه گوشت برادر مرده‏اش را بخورد، كه از آن تنفر داريد، و از خداوند پروا كنيد كه بى‏گمان خداوند توبه‏پذير مهربان است‏.” (سوره ۴۹: الحجراتآیت 12)

3. نظر به قوانین دست ساختۀ خود این غربیانء ریاکار نیز این کار غیر قانونی است. حق محرمیت یکی از اجزای حقوق بشر است، که در مادۀ دوازهم اعلامیۀ جهانی حقوق بشر از آن یاد آوری شده است. حق محرمیت شامل حقوق طبیعیی که به نام حقوق بشر یاد می شود، نبوده، اما این موضوع از ارزش آن، به عنوان حقوق بشری افراد، نمی کاهد. در زمرۀ حقوق و آزادیهایی که به نام حقوق بشر یاد می شوند، تعداد زیادِ حقوق طبیعی شامل است، اما یک تعداد دیگر آن حقوق و آزادیها، حقوق طبیعی نیستند، که حق محرمیت نیز، از آن جمله به شمار می رود. حق محرمیت، به عنوان یک ارزش اخلاقی و یا به عنوان یک اصل حقوق بشری، توأم با به میان آمدن دولتهای مدرن طرح گردیده است. با به میان آمدن دولت مدرن و تغییرات و تحولاتی که در جهت اصلاح و تعالی آن راه انداخته شد، پذیرش دو حوزۀ «خصوصی» و «عمومی» را در جامعه لازمی گردانید.

ولی نقظۀ مهم طوریکه یاد آور شدیم جای دیگر است. این دستگاه ها برای ردیابی موشک های دوربرد (Cruise Missile) استفاده می شود. این دستگاه ها قابلیت نظارت بیست و چهار ساعتۀ موشک ها، تانک ها، هواپیما ها و هلیکوپتر های دشمن را در فاصله 340 مایلی دارا میباشد. این دستگاه ها اطلاعات جمع آوری شده را به سیستم مرکز نظامی اپراسیون انتقال میدهد تا متخصصین نظامی توسط سیستم های زد موشکی (Anti-Missile System ) که مدل پیشرفته امریکایی آن (Patriot) نام دارد، بتوانند موشک های دشمن را قبل از رسیدن به هدفش دفع کنند.

002.jpg

مقصد امریکا از نصب این دستگاه ها در افغانستان چیست؟ شاید فکر کنید امریکا این دستگاه ها را برای امنیت مردم ما نصب کرده است!! نه، در حقیقت نه تنها این دستگاه ها سبب امنیت در افغانستان نمی شود، بلکه می تواند سبب نابودی کشور عزیز ما افغانستان در شاخ به شاخ شدن های جهانی شود. اما چطور؟ سرمایه گذاری بزرگ امریکا بالای این سیستم ضد موشکی بخاطر نابود سازی حمله های موشک های دشمن بزرگ (روسیه و چین) و دیگر ممالک است. پس اگر فردا جنگ احتمالی بین “روسیه و چین” و امریکا به وقوع بپیوندد و روسیه یا چین افغانستان را هدف موشک های هسته ای خود قرار دهد، زیاد هم تعجب آور نباید باشد. در صورت چنین حملۀ هسته ای، حتی اگر امریکا بتواند تمام موشک های روسیه را در هوا نابود کند، باز هم نیم مردم افغانستان در اثر تشعشعات یورانیوم جان خود را از دست خواهند داد. سوال دیگر، پس امریکا سیستم های ضد موشکی (Patriot) خود را که از آن بخواهد برای نابود کردن موشک های هسته ای چین و روسیه استفاده کند، در کجا میتواند پنهان کرده باشد؟ جواب ساده است؛ کوه های افغانستان! امریکا موشک های خود را در کوه های مرتفع افغانستان نصب و پنهان کرده میتواند.

پس حالا میتوان حدس زد که چرا این بالون ها را نه تنها در کابل بلکه در اکثر ولایات می بینیم. با توجه به مطالبی که ارائه شد به سادگی می توانیم به این نتیجه برسیم که افغانستان بیشتر به حیث یک دیوار دفاعی و یک برج نظارتی برای امریکا عمل می کند تا یک متحد سیاسی.

ولی آنها پلان خود را میکنند و خداوند لایزال پلان خودرا که بهترین پلان گذار خداوند(ج) است. تمام تحلیل ها نمیتواند درست باشد اما راه را برای تحقیق بیشتر برای خوانندگان محترم باز میکند.

اگر میخواهید به تیم مبارزه کمک کنید. به لینک علیبابا در ذیل کلیک کرده و از طریق Contact Supplier در باره اجناس معلومات کوتاه بخواهید) سایت علیبابا برای بار اول از شما راجستریش خواهد خواست). چند ثانیه وقت شما کمک بزرگ برای ما است.

منابع:

اول

دوم

سوم

چهارم

در بارۀ نویسنده

اسماعیل صافی

تبصره ها

 • ندانم گرا ها با موضوعاتی که اطلاعات کافی در موردشان ندارند برخورد درستی دارند پاسخ اونها به این موضوعات یک نمیدانم گفتن ساده است. من نه کارشناس نظامی هستم و نه علاقه ای به این ماجرا ها دارم. و فقط از نگاه یک ناظر بی اطلاع بی اختیار این سوال برای من ایجاد میشود که روسیه در شرق خود به امریکا و کانادا میرسد و در غرب سینه به سینه اروپا قرار دارد. حالا این کارشناس نظامی! چطور توجیح میکنه که روسیه که در شرق و غرب خود چند کیلومتر با امریکا و اروپا فاصله ندارد باید موشکی بفرسته که چندین هزار کیلومتر بیاد از روی قزاقستان و یا ترکمنستان و … تا برسه از روی افغانستان دور بزنه و هزاران کیلومتر برگرده سمت اهداف غربی و شرقی؟ من اختر شناس و منجم نیستم ولی کور هم نیستم که نتوانم روز را از شب تشخیص دهم! ولی متاسفانه ویروس هایی در مغز بعضی آدمها کاشته شده که قادر هستند اطلاعات سخت افزاری سفیدی و سیاهی مطلق را هم معکوس نشان دهند. هرچند که شفا برای این سیستمهای ویروسی ممکن نیست ولی من برای شما آرزوی سلامتی دارم.

  • ویروس غرب پرس وقت نمیدانی قضاوت بیجا نکن…. غرب آنقدر مغزت را شسته که نمیتوانی ببینی که چین یکی از بازیکنان بزرگ است…نمیتوانی درک کنی که در دین ماجرا ها از جنگ کرده اطلاعات در باره دشمن مهم است…… چون غرب را پرستش میکنی دوست داری کار هایشان را توجیح کنی…..

   • ادمین، من که هیچ پی نبردم که انسان با طرفداری از غرب حرف زده باشد، ولی شما با احساسات فراوان ادعا غرب پرست بودن را میزنید بر حال شما افسوس میخورم!

    • کمنت های قبلی اش را در در مطالب دیگر بخوان او جنت را مردهگو خانه میداند… اسلام را بیجا….

 • آدمین موضوعات در این نوشته ها آنقدر سطحی و تخیلی است که از خودم شرم دارم که در مورد نقش چین در جهان امروز با شما بحث کنم. با کسی طرف بحث بشم که پا از افغانستان بیرون نزاشته و چین را فقط در تلوزیون دیده. و مغزی پر از موهومات و عقاید خرافی دارد. و از اینکه دکانی که باز کرده چند مشتری پیدا کرده خود را مفسر سیاسی و اقتصادی و نظامی و… میداند.و دوباره آرزوی سلامتی برای شما دارم.

  • معذرت میخواهم من تقریبا چندین ایالت چین را دیده ام….. و باید برایت بگویم که امریکا نه تنها برای دفاع خودش بلکه برای دفاع متحدینش در تمام جهان پایگاه میخواهد….. من با خودت بحث نمیکنم ولی منتظر باش و ببین

 • یک نکته در مورد چین هم بگم که اقلا یه چیزی از جغرافیا یاد بگیری. اگر چین هم بخواد به امریکا موشک بفرسته از مرزهای شرقی خودش این کار رو میکنه چون تقریبا مصافت نصف میشه نه از روی افغانستان (: دانشمند!

 • خوب جالبه پس شما به چین هم رفته ای! شما ها هیچ جایی خارج از غلاف و حصار هزار لایه ای که دور خود تنیده اید نمیرید. ببینم در چین آبجو جین تاو هم خوردی ؟نه که نمیخوری توی اروپا باید رستوران حلالی پیدا کنید که کثافت و مگس از سر روش میریزه.در هیچ جشن و شادی و موسیقی که طبعا مشروبات الکلی هم هست نمیتونید شرکت کنید،یک ماه از سال رو هم که کلا از زندگی معاف هستید (منظورم ماه روزه است ) در روابط اجتماعی با دیگران برای دلایل مذهبی مشکل دارید. و و و. .. شما در واقع هیچ جایی خارج از حصار هزار لا و زندان خود ساخته خودتون نمیرید.هیچ چیزی جز تصاویر کلیشه ای القاء شده از دوران کودکی نمیبینید.

 • من هم نمیخواهم با خودت بحث کنم. ولی گاها متاسفانه نمیتونم تنفر خودم رو از تفکری که باعث شد یک دختر بیگناه و بی دفاع در وحشیانه ترین حالت کشته بشه (سنگسار)پنهان کنم. از نظر من شما نماینده تفکری هستی که فرخنده رو در کابل کشت.و هزاران فرخنده که در سالهای سیاه افغانستان با مظلومیت کشته شدن. بنظر من سگ امریکایی شرف داره به اون کثافتی که یک دختر بیگناه رو در خاک میکنه و با سنگ آنقدر میزنه تا بمیره.

 • باز هم یک کامنت دیگر پاک شد! توهین هم نبود. پس چرا پاک شد؟ البته من هر بار منتظرم که نوشته من پاک بشه. چون وقتی جوابی نیست حذف کردن تنها راه است. این یعنی قبول شکست. یعنی قبول ضعف و ناتوانی. تو که مبارزی قوی! هستی پس چرا تسلیم شکست میشی؟ سعی کن جوابی پیدا کنی و یا از دوستها و همفکرهات کمک بگیر. اگر اینجا همینطور بخوای نوشته های من رو پاک کنی مجبورم بیام فیسبوک.

 • It is perfect time to make some plasns for the future and it’s time to be happy.
  I’ve read this publish and if I may I wish to
  suggest you some attention-grabbing things or suggestions.
  Perhaps you could write next articles regarding this article.
  I desire to read even mokre issues approximately it!

پاسخی بگذارید