کمپاین کمک به پنجاه هزار فامیل در یک ماه

تعداد فامیل‌های کمک شده (28 مارچ 2020): ۸ فامیل

لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ (کلام الله سبحانه و تعالی)

هرگز به نيكوكارى نخواهيد رسيد تا از آنچه دوست داريد انفاق كنيد

با قرنطین شدن شهرهای افغانستان، یک بحران اقتصادی دیگر بر بحران موجود مردم رنج‌دیده‌ای افغانستان اضافه شد. میلیون‌ها انسانی که پول روزانه‌ای خوراک خویش را از طریق کاریگری به‌ دست می‌آوردند، بیکار شده و در بحران شدید اقتصادی قرار گرفته اند. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید: وَمَا كَانَ رَبُّكَ لِيُهْلِكَ الْقُرَى بِظُلْمٍ وَأَهْلُهَا مُصْلِحُونَ:- ترجمه: و خدا بر آن نیست که هیچ قومی و هیچ اهل دیاری را در صورتی که آنها مصلح، اصلاح‌گر و نیکوکار باشند به ظلم هلاک کند.

در حالی‌که مسئولین صحی کار خویش را برای مبارزه با کرونا انجام می‌دهند، هر فرد جامعه در چنین حالت بحرانی مسئول است تا مصلح و نیکوکاری را پیشه کرده و مسئولیت دینی و انسانی خویش را انجام دهد. در چنین حالت اگر ما به حیث یک جامعه بتوانیم نیکوکار باشیم سبب رحمت الهی قرار خواهیم گرفت، ان‌شاءالله. بهترین نیکوکاری در چنین حالت، گرفتن دست مستمندان و فقرا است.

راهکار کمک:

  1. حد اقل مواد کمکی: هفت سیر آرد، هفت سیر برنج، پنج کیلو روغن، یک سیر لوبیا و یک کیلو چای.
  2. اگر توان کمک مالی ندارید، فورم هذا را حد اقل برای یک فامیل بی‌بضاعتی که نیاز مبرم به مواد غذایی داشته باشد خانه‌پری نمایید.
  3. اگر توان مالی برای کمک دارید، فورم هذا را حد اقل برای دو فامیل بی‌بضاعتی که نیاز مبرم به مواد غذایی داشته باشند خانه پری کنید.
  4. در صورت توان مالی یک فامیل را خودتان کمک کنید و پس از آن (و کسانی که توان مالی ندارند) یک فامیل را برای نزدیکانتان که توان کمک مالی دارند به معرفی بگیرید، تا یک فامیل باقی‌مانده را آن‌ها کمک مالی کنند.
  5. در متقاعد ساختن آن‌ها از هیچ‌گونه سعی دریغ نورزید؛ در کمک خواستن برای دیگران از عزت نفس شما کاسته نمی‌شود.
  6. کسانی که توان مالی بیشتر دارند، فامیل‌های بیشتری را کمک کنند.
  7. کسانی که مقدار پول برای مواد فوق را تنها خودشان نمی‌توانند مهیا سازند، چون دوست و آشنا می‌توانند یک فامیل را کمک کنند.
  8. به خاطر اینکه بدانیم آیا ما به حیث یک جامعۀ اسلامی و انسانی می‌توانیم از عهده کار کوچک کمک به 50000 فامیل برائیم تعداد فامیل‌های تمویل شده را به info@mubareza.com و یا به شماره 0093788779161 بفرستید تا ما تعداد فامیل‌های کمک شده را به صورت همه روزه در سایت mubareza.com بروز (اپدیت) نماییم.

جامعۀ ما باید در این وضعیت بحرانی نشان دهد که بهترین جامعۀ روی زمین است. باید نشان بدهیم که مسلمانان واقعی هستیم. باید نشان دهیم که ما می‌توانیم به حیث یک جامعۀ اسلامی و انسانی به نیکوکاری برسیم. باید نشان دهیم که ما در مواقع مشکل دست همدیگر را می‌گیریم.

دانلود فورم