اجتماعی اسلامی

جوامع به خواب مصنوعی برده میشوند!

نوشته شده توسط Sayed Maysam Tammar

اگر مواظب نباشی رسانه ها طوری پروگرامت میکنند که از مظلومان نفرت داشته و ظالمان را دوست داشته باشی.

“ملکام اکس شهید”

اگر به فرهنگ (Dictionary) در این مورد جستجوء داشته باشیم معنئ هیپنوتیزم ” بطور مصنوعی خواب کردن” خواهد بود. تا اکنون کتاب یا تحقیقات همه جانبۀ که این موضوع در آن به طور دقیق مورد بحث قرار گرفته باشد به ندرت قابل دریافت است، مگر در علم طب و یا هیپنوتیزم که برای اعلاج بعضی از بیماری ها استفاده میشود، ولی موضوع این مقاله شناخت از هیپنوتیزم طبی نیست. در حالیکه هیپنوتیزم توسط ساینس تا حال توضیح نشده است و یکی از معما های طرز عملکرد شگفت انگیز مغز انسان است، تعریف سادۀ که میتوان از آن داشت عبارت از حالت است که انسان در آن تمرکز فکری و تخیلی خود را به یک موضوع خاص مربوط میسازد. هیپنوتیزم در طول تاریخ نظر به طرز استفاده از آن بنام های مختلف یاد شده است که یکی از نام ها شکنجۀ ذهن( Torture of Mind ) است.

ولی ما دنبال چیزی متفاوت هستیم و آن شیوه ای از هیپنوتیزم است که در علوم انسانی از آن استفاده میشود، که درست معنئ فرهنگ (بطور مصنوعی خواب کردن) را افاده میکند. هیپنوتیزم که ما از آن میخواهیم بحث کنیم چیزی است که از انسان قدرت تفکر را گرفته و انسان را به آنچه که صاحبان هیپنوتیزم میخواهند دستور به فکر کردن میدهد. مثلاً، به ما گفته میشود که شما در جهان سوم زندگی میکنید و ما در جهان پیشرفته زندگی میکنیم، بناً ما نسل متفکر و متمدن و شما نسل مصرفی و غیر متمدن هستید، حجاب نمادی از تاریک فکری و بی حجابی نمادی از روشن فکری است و دست دادن با ظالم کاری نیکو و دست دادن با مظلوم کاری زشت است. این همه افکار برای ما با آوردن آن در قالب علم، رسانه و توسط اقتصاد دانان و سیاست مداران تن و فکر فروش جلوه داده میشود. اکثراً، دانشمندان که در این بخش برای اجنداهای صاحبان هیپنوتیزم کار میکنند، جایزه هایی نظیر نوبل و غیره را تصاحب میکنند (چند نمونۀ صاحبان اینطور جوایز را ما در کشور خویش میبینیم).

tv-mind-control-slave.jpg

خداوند(ج) در قرآن عظیمالشان در چندین جا ما را به تفکر و تعقل امر میکند، که یکی از این آیات را ذکر میکنم: کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللهُ لَکُمُ الآیَاتِ لَعَلَّکُمْ تَتَفَکَّرُونَ‏؛ ترجمه: خداوند آیاتش را به روشنی بیان می کند، باشد که شما در آن تفکر و تعقل کنید.

اگر کسی کتاب معروف جنگ فکری را خوانده باشد حتماً از دو نوع سلاح که بر علیه بشریت استفاده میشود آگاهی دارد ( سلاح سخت، سلاح نرم ) سلاحِ سخت عبارت اند از کالاشینکوف، پیکا، تانک، هیلوکپتر، جت های جنگی، و غیره، ولی سلاحِ نرم عبارت اند از تلویزیون، ماهواره، فضای مجازی، روزنامه، مجله، شب نامه، رادیو و غیره.

سلاح نرم بر ذهن ناخودآگاهِ انسان تاثیر گذار میباشد. قبلاً در مورد فکر صحبت شده است و گفته ایم که انسان دارای دونوع قدرت فکری است، که یکی آن خود آگاه (Conscious Mind) و دیگر ناخودآگاه (Subconscious Mind) است. کنترول ذهن خود آگاه یا فکر آزاد آسان نیست، بناً بزرگترین شیوه تاثیر گذاری بر فکر ها، مهارسازی ذهن ناخودآگاه و کنترول معلوماتی است که به ذهن ناخود آگاه ترزیق میشود. و اینجاست که هیپنوتیزم کار خود را شروع کرده و طوری ذهن شما را شکنجه میکند که شما حتی احساس کوچکترین درد را هم نکنید.

10959312_1043290879020513_1334074602171096202_n.jpg

یکی از شیوه های قدیمی کنترول و دیکتاتوری، شکل فزیکی آن است که مردم درصورت نافرمانی در سلول های زندان انداخته میشوند. در شکل فزیکی کنترول و دیکتاتوری مردم میتوانند میله ها را دیده و لمس کنند که درک این شیوه بسیار ساده بوده و چاره ای برایش به زودی پیدا میتوانیم، ولی خطرناکترین شیوه این است، که مردم در وهم آزاد بودن زندگی کنند، برایشان گفته شود که آزاد هستید، در حالیکه اساساً اذهان شان مهار شده و اداره میشود. برایشان ترزیق میشود که چه نوع تصور داشته باشند و در حالیکه خود را آزاد فکرمیکنند، در زندانی انداخته میشوند که میله های آن نامریی است. این زمانی اتفاق می افتد که مردم با معنی و مفهوم درست آزادی آشنا نباشند، این نوع از خطرناکترین نوع از کنترول و دیکتاتوری است.

چیزی که فعلاً بشر از آن رنج میبرد یک هیپنوتیزم گستردۀ است که مردم توسط اشخاص و سازمانهای متفاوتی به اسارت ذهنی در می آیند. گوینده گان خبر، سیاستمداران، معلمان، سخنرانان، سایت ها و تلویزیونهای مشهور مثل طلوع، لمر، خورشید، ژوندون، میترا، و در بخش بین المللی میتوان از BBC, CNN, NBC, VOA,DV و غیره نام برد که بزرگترین ابزار هیپنوتیزم در این سیاره بشمار میروند.

10576977_1043790112303923_6316151711737035194_n.jpg

یک جعبه مستطیل شکل در کنج خانه های مان هست که مکرراً در حال گفتن چیزی است که باید به عنوان حقیقت پذیرفته شود. مثال خوب آن تغییرات بیشتر منفی جامعه ما (افغانستان) میباشد، که بصورت چشم گیری ما شاهد آن هستیم. اگر کسی بگوید نه این موارد در طول 14 سال گذشته به ما تاثیر نیاورده است برایش مثالی می آوریم، شما 14 سال پیش به این تعداد قتل، خودکشی، بی ناموسی ( رابطه های نا مشروع جنسی)، بی حجابی، فرار دختران از خانه، مهاجرت به اروپا، و غیره موارد، در افغانستان برخورد کرده بودید؟ جواب نه خواهد بود. و اگر پرسیده شود که چی باعث این تغییر جهان بینی ( طرز فکرIdeology ) در مردم شده است؟ جواب من هیپنوتیزم است و آن هم بیشتر از طریق تلویزیون. اگر همین رسانه ها بطور درست استفاده شود سبب خوشبختی جامعه خواهد شد.

اگر میخواهید به تیم مبارزه کمک کنید. به لینک علیبابا در ذیل کلیک کرده و از طریق Contact Supplierدر باره اجناس معلومات کوتاه بخواهید) سایت علیبابا برای بار اول از شما راجستریش خواهد خواست). چند ثانیه وقت شما کمک بزرگ برای ما است.

در بارۀ نویسنده

Sayed Maysam Tammar

تبصره ها

 • خیلی دقیق گفتید. من زمانی که سه سال قبل فلم مستند ظهور را دیدم به نوعی بیداری درونی دست یافتم گویا تازه چشمی یافته ام که میبیند و قبلا نداشته ام. من به کسانیکه این مستند را ندیده اند شدیدا دیدن آنرا توصیه میکنم.
  خرسندم که جوانان آگاهی همچون شما هنوز فعالیت میکنند و این را به اثبات میرسانند که امید هرگز در وجودمان نمیمیرد.

  • خرسندم که خواهرانی همچون شما هستند و این مطالب ما را مورد خوانش قرار میدهند
   خیلی ممنون من و شما باید از مسائلی که باعث تفرقه بین امت اسلامی بخصوص ملت افغان میشود دوری بجوییم و باید به اطرافیان مان این رسم را منعکس کنیم

 • کلی حرف از هیپنوتیزم و ضمیر خود آگاه و غیره نوشته شد تا آخر به این نتیجه گیری برسد که مردم را تلوزیونها هیپنوتیزم کرده اند و در این 14 سال نه تنها هیچ پیشرفتی در افغانستان نبوده بلکه وضع مردم بدتر شده. من ده ها کتاب در مورد هیپنوتیزم خوانده ام و اینطور هیپنوتیزمی که نویسنده مدعی آن است اولین بار است که میشنوم. یعنی بی بی سی وقتی خبر پخش میکند قبلا مردم را به خواب برده بعد خبر را با تلقین می قبولاند! هیپنوتیزمور احتیاج به این دارد که شروع به تلقین در مورد خواب آلودگی کند و این مرحله فقط درصورتی موفق پیش خواهد رفت که هیپنوتیزم شونده خواهان آن باشد و همکاری کند. دوم اینکه این مرحله همینطور که گفتم بسته به مهارت هیپنوتیزمور از پنج دقیقه تا نیم ساعت به طول میکشد. و حالتی بین خواب و بیداری ایجاد میشود که کاملا مشخص است حالا قبول کردن خبر از تلوزیون طلوع چطور به هیپنوتیزم ربط پیدا میکند نمیفهمم!!

  • انسانِ عزیز
   شما خود جواب دادید که نمیدانید اون هیپنوتیزمی را که شما ده ها سال خوانده اید در علم طب از اون استفاده میشود، که در متن هم اگر خوانده باشید ما ذکر کردیم ولی هیپنوتیزم رسانه مربوط علوم انسانی میشود که شما احتمالاً اگاهی ندارید شما میتوانید در کتاب جنگ و صلح از لوئی تولستوی، در کتاب جنگ فکری که نویسنده اش یادم نیست، در کتاب زخم زدن به مغز ) torture of mind( , جنگ و جهانی سازی اثر برژنسکی، برده داری عصر ما اثر لوئی تولستوی، برگشت به خویشتن خویش اثر دکتر علی شریعتی ، روانشناسی فروید و غیره موارد.
   امید که چشم دل مان باز شود

  • پیام تان را خواندم ممنون اطلاع رسانی تان. بنده نیز چهار سال قبل مستند ظهور را تماشا کردم و توصیه میکنم برای سایر دوستان. در قسمت پیام (انسان) باید بگویم این که حال این مهم نیست که نام این کنترل اذهان عمومی را هر چه بگزاریم. مهم این است که بپذیریم که اذهان عمومی توسط رسانه ها کنترل میشود و باید با آن مبارزه کرد. موفقیت تک تک فعالین روشنگری را آرزو دارم

 • اما در مورد پیشرفت یا پس رفت افغانستان.
  در این 14 سال بیش از 1500 فابریکه در کابل ساخته شده و بیش از 600 در هرات و البته در تمام ولایاتی که جنگ کمتر است همیطور بوده. این بطوری است که دیگر برای کارگر افغان که تکنیک میداند لازم نیست در ایران و پاکستان بغلامی کار کند. این مقدار ابنیه و بناها و خانه های مجلل که در شهرهای افغانستان در این 14 سال بنا شده اگر نشان از بهبود ندارد پس به چه معنی است؟ این مقدار راه و جاده که در افغانستان در این مدت کشیده شده به چه مفهوم است؟ همین اینترنت پر سرعت که در تمام افغانستان است چه معنی دارد؟ اینهمه مکاتب و دانشگاه ها که تکنیک و ساینس روز را یاد میدهند را چه معنی میکنیم؟ آیا لازم است باز هم هزار ها دیگر را بنویسم؟

 • مشکل افغانستان شما و همفکران طالب و داعش شما است.350000 هزار پولیس و سرباز در تمام ولایات با هزینه های زیاد در حال جنگ با همفکران شما هستند که افغانستان را نا امن کرده اید. اگر اینهمه آدم به جای جنگ در فابریکه ها و جاده ها کار کنند در تا چند سال بعد هیچ افغانی لازم نیست حتی به اروپا برود.

 • فرار دختران از خانه هم نشان از پیشرفت دارد. باید تو همفکرانت دیگر باید عادت کنید که نمیتوانید به زنها و دختران زور گویی کرده به هر ظلمی که به آنها میکنید ساکت باشند. باید انتظار خیلی بیشتر را بکشید تا آنجا که زنان و دختران هم خواهند توانست مثل یک انسان آزاد زندگی و کار کنند. ظلمت و تاریکی در افغانستان در حال تمام شدن است و تنها مانع شما ها هستید.

 • تفکر شما فقط در جهل و تاریکی مردم رشد میکند طالب باید هم مخالف تلوزیون و اینترت باشد چون ممکن است یک به خواب رفته ای بیدار شود. مثال شما ها در ایران و عربستان و تمام حکومتهای دیکتاتوری صادق است. ولی آفتاب برای همیشه پشت ابر نخواهد ماند. شما ته مانده های طالب هم کم کم پاک شده از بین خواهید رفت. فقط یک توصیه ای برای شما دارم این نوشته ها باعث خجالت و شرم فرزندانتان خواهد بود چون پاک کردن کامل اینگونه نوشته ها از اینترنت ممکن نیست.

  • خواب است و خیال است و محال است و جنون….. نه ما اولاده های ما بی دین نمیشوند…. و اینکه 20 کتاب را خوانده ای یکبار  US6506148 B2 را در گوگل جستجو کنید….. و اگر جستجو نمیکنید و باز هم ادامه میدهید نشانه جهالت تان است

 • سلام.
  تمام نوشته هایت را دقیقا درک میکنم و همه را میتوان صیح محک زد انسان در واقع دارای حس خودآگاه و ناخودآگاه است که حس خودآگاه در کنترول خود شخص و حس ناخود آگاه بر گرفته از درون انسان است که قبلا به مرور حیات بر گرفته از عوامل که توسط حواص پنج گانه در وجود انسان آپلود شده عمل میکند به گونه ی که همان حس نا خود آگاه از تمام برنامه ریزی های که قبلا تذکر دادیم استفاده کرده و به عمل در می آاید که در کنترول انسان نیست تغیرات مستقیم روی افکار عامه از طریق تلوزیون و همه حالات رسانه ی و اینجاست که فرموده شما دقیقا درست است اثرات مستقیم روی ذهن انسان بطور ناخودآگاه که میشه آنرا هیبنوتیزم دراز مدت تعبیر نمود امروزه برای مبارزه با این حملات سنگین سپهر های مقاوم علمی نیاز است که با تاسف …..
  سخت مورد هدف قرار گرفته و میگیریم ..

 • خطاب به انسان! رفیق در.د همه مشترک است هیچ کس دست آورد ها را کتمان نمیکند ولی این مشکلات اجتماعی که 80 در 100 آن از تلویزیون و انترنت و مبایل سرچشمه میگیرد درون جامعه ی من تو را مانند موریانه تهی نموده است. برادر طالب داعش اردو پلیس. .. همه اسم های اند که بالای من تو میگزارند واز مجبورت های مان استفاده نموده با قتل و قتال ما میشوند. صف خارجی های جدا ولی هر طرف افغان برادر من و تو به خاک و خون کشیده میشود. دین اسلام بد نام میشود. من با استناد به قرآن همه حقوق زن را میپذیرم ولی چپاول شدن ناموس مسلمان و دور انداخته شدن چادر خواهر مسلمان خود را دیده نمیتوانم. حال بیا این بی حجابی (مرد و زن) چی ارتباطی با تمدن و روشنگری و کار و تلاش دارد. میشود همه را با حجاب انجام داد. هدف گمراه کردن من و توی مسلمان است

پاسخی بگذارید