اسلامی اقتصادی

سیستم پولی جهان و اسلام

نوشته شده توسط Hedayatullah Zaheb

درین مقاله میخواهم که در باره سیستم اقتصاد جهانی برای خوانندگان گرامی معلومات ارایه کنم، اقتصاد که سرمایه ها دیگر بین مردم در حال گردش نیست، اقتصاد که در آن پول داربودن سرمایه داران بزرگ ضمانت شده است، اقتصاد که فقرا برای همیشه پشت میله های فقر زندانی هستند و بالاخره اقتصاد که اکثریت مردم به مرور زمان به تلک غلامی اقلیت کوچک سرمایه داران گرفتار میشوند.

الله(ج) در قرآن کریم میفرماید که ما تجارت را حلال و سود را حرام قرار دادیم

Untitled

ترجمه: كسانى كه ربا مى‏خورند، (از گور) برنمى‏خيزند مگر مانند برخاستن كسى كه شيطان بر اثر تماس‏، آشفته‏سرش كرده است‏. اين بدان سبب است كه آنان گفتند: (داد و ستد صرفاً مانند رباست‏). و حال آنكه خدا داد و ستد را حلال‏، و ربا را حرام گردانيده است‏. پس‏، هر كس‏، اندرزى از جانب پروردگارش بدو رسيد، و (از رباخوارى‏) باز ايستاد، آنچه گذشته‏، از آنِ اوست‏، و كارش به خدا واگذار مى‏شود، و كسانى كه (به رباخوارى‏) باز گردند، آنان اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود. (275)

بخاطر اینکه چرا خداوند(ج) یکی را حلال و دیگر را حرام قرار داده است، باید فرق بین این دو را بدانیم. به زبان ساده فرق بین سود و تجارت را میتوان چنین بیان کرد: ماهیت تجارت اینست که باید خطر را قبول کنی، یعنی در یک سرمایه گذاری تجارتی امکان نفع و نقص هردو مو جود است، در حالیکه، در سیستم سود خوری (بانکداری مدرن) برای سرمایه گذار هیچ خطر ضرر وجود ندارد، بعضی ها فکر میکنند خوب این یک کار خوب است که سرمایه گذار ضرر نکند، ولی وقت در سرمایه گذاری خطر ضرر موجود نباشد، سرمایه گذار منافع که بطور منظم برای او بدون احتمال خطر میاید را جمع آوری کرده و سرمایه های وی بطور منظم و به سرعت تعجیلی اضافه میشود. سرمایه ها نزد سودخوران جمع شده که در این صورت سرمایه های مجموعی از گردش عامه باز مانده و چند سرمایه دار سودخور از بیشترین سرمایه ها لذت میبرند، این کار، سیستم منظم اقتصادی را که الله(ج) پایه گذاری کرده، از میان برداشته و یک سیستم غیر منصفانه اقتصادی را به جا میگذارد. سیستم اقتصادی جهان فعلی همین سیستم است، چنانچه 13 فامیل بیشتر از نیم نفوس جهان سرمایه دارند. این مهار سازی قیمت های اشیا در قرآن آمده و حرام قرار داده شده است.

Untitled1

ترجمه: و اي قوم من!، پيمانه و وزن را با عدالت وفا كنيد و بر اشياء (و اجناس) مردم عيب مگذاريد (ارزشش را پایین نکنید) و از حق آنان نكاهيد و در زمين فساد مكنيد.

قبل ازینکه بیشتر به اقتصاد جهانی بپردازیم باید پول را بشناسیم.

1. پول وسیله داد و ستد است.

2. پول واحد اندازه گیری ارزش است. بطور مثال، برای بارگیر هزار خشت یک هزار افغانی برای یک کاریگر میدهید، پس، ارزش کار این کاریگر برای بار گیری هزار دانه خشت یک هزار افغانی است.

3. پول حقیقی چیزیست که قیمت خودر را حفظ کند، مثلآ امروز پنجاه هزار افغانی داری و میتوانی با آن یک گاو بخری پنج سال بعد نیز باید این کار را با همین اندازه پول بتوانی.

ما در عصر فتنه ها زندگی میکنیم، و یکی از بزرگترین فتنه ها پول امروزی و اندیشه خطرناک پیوسته با آن (بانکداری) و اقتصاد مفسد امروزی است. اقتصاد جهانی امروز توسط چند بانکدار که قدرت مهار سازی قیمت کالا ها و ارزش پول ها را دارند کنترول میشود. آنها تصمیم میگیرند که پول افغانستان چقدر ارزش داشته باشد، قیمت طلا چقدر باشد و مهم تر از همه مثال عمده آن قیمت نفت است که ما با چشم های خویش دیدیم که امریکا بخاطر ضربه زدن به پول روسیه قیمت نفت را مهار ساخت. مهار سازی قیمت های کالا ها نیز از نگاه اسلامی کاملآ حرام میباشد.

پول از نگاه اسلام چیزیست که ارزش خود را حفظ کند، در قرآن بیشتر اوقات از پول که یاد شده است، دینار (طلا) و درهم (نقره) بوده است ولی از نگاه اسلامی بر علاوه، خرما و همه اشیا نظر به ارزش آن به حیث پول استفاده شده میتواند. در عصر امروز، دو زمام دار جهان اسلام بخاطر فرار از کنترول اقتصادی غرب خواستند که پول اسلامی را دوباره رایج سازند، یکی صدر اعظم مالیزیا بود که مجبور به استعفا شد و دیگر هم معمر قذافی بود که به این جرم توسط مزدوران یهود کشته شد.

حضرت بلال(رض) نزد پیغمبر خدا(ص) با یک سبد از خرمای بسیار عالی آمد و به آن حضرت(ص) از آن پیشنهاد نمود. آنحضرت(ص) به خرما نگاه کرده گفت: بلال این خرما بسیار عالی است از کجا بدست آوردی؟ بلال(رض) جواب داد: یا رسول خدا(ص) من دو سبد خرمای عادی داشتم و آنرا به این سبد خرمای عالی و چیده شده عوض کردم. آنحضرت(ص) گفت: این ماهیت سود را به خود میگیرد.

در روایات دیگر آمده است که در زمان حضرت پیغمبر(ص) یک شتر با پنج شتر عوض شده است. حال به این فکر فر میرویم که چرا یک شتر با پنج شتر عوض شده میتواند ولی یک سبد خرما با دو سبد نمیتواند، دلیل آن اینست که خرما در صورت کمبود سکه های طلا ونقره در مارکت، آن زمان به حیث پول استفاده میشد، و منافع از تبدیل پول سود حساب میشد.

اگر مسلمانان به اسلام خیانت نمیکردند و تمام ممالک اسلامی از سکه های نقره و طلا که اسلام برایشان گفته است استفاده میکردند، هیچ قدرت غربی نمیتوانست قیمت پول آنها را مهار سازد، چرا که، با بودن عکس جورج واشنگتن در یک سکه طلا، قیمت یک سکه امریکایی برابر با 65 سکه افغانی نمیشد. سیستم اقتصادی اسلامی کامله بازار آزاد است ولی منصفانه و سیستم فعلی اقتصادی کاملا آزاد است ولی متاسفانه کاملآ غیر منصفانه. تجارت اسلامی آنست که، هر دو طرف معامله در آن منافع ببرند، و اگر یک معامله به ضرر طرف مقابلت تمام میشود و آنرا میدانی پول را که از آن معامله بدست می آوری حرام است. حتی، وقتی کسی اگر قصد فروش کالاهای تجارتی خویش را دارد و قبل از اینکه به بازار برسد تو میخواهی آنرا بخری و آنرا به قیمت ارزانتر از بازار میخری در حالیکه میدانی به مجرد رسیدن او به بازار میتواند اجناس خویش را به قیمت بالاتر به فروش برساند، این معامله اسلامی نیست، چون از ناخبری او سو استفاده میشود.

اروپایی ها تقریبآ تمام جهان را کالونی های خویش ساخته بودند، در بسیاری از کشور ها مبارزین علیه آنها مبارزه کردند و ظاهرآ کشور های خود را آزاد ساختند. زمانیکه این مبارزین بیرق های آزادی بدست آمده را به هر طرف به اهتزاز در می آوردند، اروپایی ها گرده های خویش را از خنده در می آوردند، چراکه، اروپایی ها هیچ یک ازاین ممالک را رها نکردند، مگر اینکه، و تا اینکه، دو پدیده بسیار خطرناک را در آن کشور ها نهادینه نساختند. اول، حکومت های بی دینی که دیگر خداوند(ج) را بزرگتر از همه نمیدانستند و اوامر اورا، اوامر زمین نمیدانستند (دموکراسی، شاهی، و غیره ). دوم، تغیر پول اسلامی به پول کاغذی، پول که خودش ارزش داشت را با پول تغیر دادند که ارزشش در خود پول نه، بلکه در عوامل خارجی تاثیر گذار بالای آنست. در پول مدرن اگر معاشت 2000 دالر امریکایی باشد و با آن بتوانی امروز یک گاو خریداری کنی، ده سال بعد با همان 2000 دالر که پس انداز کرده ای تنها میتوانی یک خر خریداری کنی. بنآ، مزد یک ماه یک نفر در طول پنج سال ارزشش از یک گاو به یک خر کم شد، خوب حال بعضی دلیل می آورند، چیز که سر عام سر ما هم، ولی، باید این امر را کاملآ درک کرد که، در اقتصاد جهانی ضرر یک فرد منافع فرد دیگر است. حال در کم ارزش شدن طبیعی پول به مرور زمان کی سود میبرد؟ جواب این سوال بسیار ساده است؛ کسانیکه اقتصاد را کنترول میکنند و کسانیکه صاحب بزرگترین بانک های جهان هستند (یهودان و عیسویان که پیرو رهبر یک چشمه خویش هستند). در حالیکه، به مرور زمان پول های ما را کم ارزش ساختند و ازین طریق کنترول سرمایه های مارا گرفتند و از ضرر ما سود بردند ( با کم ارزش شدن پول هر کشور دیگر، پول امریکا و اروپا با ارزشتر میشود، و برای ما گفته میشود که این یک سیر طبیعی اقتصادی است در حالیکه این مهار سازی را میتوان سرقت نامید و بس)، برا ی خود قصر ها ساختند، ولی، هنوز هم دل های فریبکار و متنفر شان سرد نشده و با سرمایه های که از خود ما دزدیده اند، یک چشمه های مارا به جان یکدیگر انداخته و مارا به خاک و خون میکشانند. کسانیکه این همه را یک اتفاق فکر میکنند، مثل اینست که در مهتاب زندگی میکنند، این همه همان فتنه های بزرگ دجال است که چهارده صد سال پیش برای ما هشدار داده شده بود. آنحضرت(ص) گفته بود شرک های آخر زمان چنان می آید شناختش آنقدر مشکل است که یک مورچه سیاه را بالای یک سنگ سیاه در یک شب تاریک بشناسی. (خرجه أحمد في المسند (4/403)، وابن أبي شيبة في المصنف (6/70)، وأبو يعلي في مسند 1/60)

بانک جهانی و صندوق پولی جهانی یک گذارش احمقانه در باره ترکیه نشر میکند، به فردای آن لیره 27 فیصد قیمت خود را از دست میدهد و مردم ترکیه در ظرف یک شب 27 فیصد غریبتر میشوند، و خواهران مسلمان ترکی برای پیدا کردن چند دالر مجبور به جسم فروشی میشوند، آیا این یک مهارسازی و کنترول بازار است یا یک اقتصاد منصفانه؟

حال در گراف ذیل ارزش پول ترکیه را در سال های گذشته ببینید، در حالیکه، اقتصاد ترکیه در حال رشد است و همینطور مثال های زیاد وجود دارد.

imggraph.php

این یک مسِـله بسیار ساده است و هر کس که کمی هم از چشم راست خود میبیند میتواند درک کند که این سیستم جهانی پولی و اقتصادی را همان یهودان کنترول میکنند که خداوند(ج) در قرآن برای ما گفته است که بزرگترین دشمنی را با مسلمانان نشان خواهند داد که حال میدهند و توسط این سیستم غیر منصفانه پولی مردم را غلام میسازند، برای روسای جمهور میگویند این کار را بکن ورنه پولت را بی ارزش میسازیم این کار را بکو ورنه بالایت حمله اقتصادی صورت میگیرد، نمونه آنرا ما در افغانستان با چشم سر دیده ایم. دلهای این متنفرین و فریبکاران تا زمان سرد نخواهند شد، تا وقتیکه این سیستم غلامی آنها پیشرفته و پیشرفته تر نشود و بخاطر اینکار آنها این سیستم را نیز از بین خواهند برد و سیستم پولی جهانی الکترونیکی را بزودی به معرفی خواهند گرفت، در این سیستم آنقدر مجبور مان خواهند ساخت تا اینکه یا رهبر یک چشمه آنها که نزدیک به آمدن به دنیای ما است را خدا قبول کرده و یا در بد ترین قحطی زندگی کنیم، ولی، آنها به یکی هم موفق نخواهند شد چون بندگان با غیرت خداوند(ج) جهاد را از خراسان (افغانستان عزیز) آغاز و در خانه های یهودی با کشتن آنها در بیت المقدس خاتمه خواهند داد.

در مقاله های بعدی در باره سیستم جدید و آمدنی سیستم پولی جدید الکترونیکی و عواقب آن برایتان خواهم نوشت.

اگر میخواهید موضوعات جالب مارا بخوانید از صفحه انترنتی ما همیشه دیدن کرده و صفحه فیسبوک مارا لایک بزنید.

در بارۀ نویسنده

Hedayatullah Zaheb

1 Comment

  • سلام برادر عایلقدر:

    سایت بسیار زیبا و معلوماتی است و تشکر از شما بخاطر زحماتتان. ولی چون تمامن معلومات شما از لکچرها و مطالب شیخ عمران حسین گرفته شده و شما حتی یکبار اسم ایشان را نبوردین بنظرمن بسیار جفای بزرگ و بی احترامی به علمیت وشخصیت ایشان است. دوستان میتوانن مطالب انگلیسی شمارا از این ادرس دست بیاورند. وسلام http://www.imranhosein.org

پاسخی بگذارید