اسلامی سیاست های جرمی

ملحمه: حوادث جدید

نوشته شده توسط Hedayatullah Zaheb

1. هواپیمای روز قیامت

اکسپرس نیوز از دستور پوتین برای آماده سازی فوری «مجتمع فرماندهی هوایی پیشرفته» موسوم به روز قیامت طی دو هفته آینده خبر داد.

این پایگاه مدعی شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دستور آماده سازی هواپیمای غول پیکر موسوم به «روزقیامت» که نامرئی است و برای جنگ هسته ای طراحی شده است را صادر کرده است.

اکسپرس افزود: علیرغم اینکه متحصصان نظامی روسیه گفته اند که این هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۵ عملیاتی نخواهد شد اما به دنبال افزایش تنشها با ترکیه و غرب پوتین دستور داده است که طی دو هفتۀ آینده، آن را در صورت لزوم آماده استفاده کنند.

این هواپیمای پیشرفته میتواند مقامات عالی حکومتی و نظامی روسیه را در صورتی که پایگاه های فرماندهی آنها در روی زمین دچار تهدید است در خود جا دهد و یک پایگاه فرماندهی پیشرفته سیال است.

پیش از این شبکۀ “روسیه امروز” گزارش داده بود، در حالی که نیروی هوایی روسیه به عملیات خود علیه مواضع تروریست ها در سوریه ادامه می دهد، آزمایش های دولتی “مجتمع هوایی نسل دوم فرماندهی استراتژیک روسیه” که براساس هواپیمای ایلیوشین ۸۰ ساخته شده، با موفقیت خاتمه یافت و این هواپیما تا آخر سال جاری میلادی تحویل وزارت دفاع روسیه داده خواهد شد.

به جز روسیه، فقط آمریکا دارای چنین مجتمع هوایی است. شرکت متحده ابزارسازی روسیه روز سه شنبه گزارش داد که مجتمع هوایی فرماندهی استراتژیک برای استفاده در شرایط استقرار ضربتی نیروهای مسلح، نبودن تاسیسات فرماندهی در زمین و همچنین در صورت از کار افتادن مقرهای فرماندهی و مراکز و خطوط ارتباطی در زمین طراحی و ساخته شده است.

DOOMSDAY PLANE.jpg

2. کوریایی شمالی دارای بمب هایدروجنی

کیم جونگ اون رییس دولت کوریای شمالی طی یک بیانیه ای در رسانه های ملی آن کشور گفت: کوریای شمالی صاحب بمب هایدروجنی شده است. او اضافه کرد: ما توانسته ایم تا یک قدرت بزرگ اتومی شویم و قادر هستیم تا از استقلال و حیثیت ملی خویش توسط حملات اتومی و هایدروجنی دفاع کنیم. و ما به پیشرفته ساختن بخش نظامی خویش ادامه میدهیم.

کوریایی شمالی در 10ام فبروری 2005 برای بار اول از داشتن سلاح اتومی پرده برداشت که توسط جامعه جهانی سخت مورد انتقاد قرار گرفت. از آنوقت تا حال کوریایی شمالی سه آزمایش اتومی را در سال های 2006، 2009، و 2013 اجرا کرده است.

در سال 2013 شورای امنیت ملل متحد بعد از تهدید کوریایی شمالی به حملۀ اتومی بالای امریکا، این کشور را مورد تحریم های اقتصادی قرار داد.

کوریای شمالی در 16 اوگوست 2015 تهدید کرد که امریکا را تسخیر خواهد کرد.

3. بحر جنوبی چین

ساختن جزایر مصنوعی نظامی در بحر جنوبی چین توسط این کشور یک مسئله بزرگ و اهم جیوپالیتیک جهانی شده است. با وجود اینکه چین این جزایر را جز خاک خود میداند، ایالات متحده امریکا به مانور زنی های خویش در نزدیکی های این جزایر ادامه میدهد و داد زنی های چین بر عکس العمل های جدی را نادیده میگیرد.

SOUTH CHINA SEA.jpg

با وجود اینکه رسانه های غربی به شدت کوشش به غیر قانونی نشان دادن ساخت این جزایر دارند، امریکا در حرکت اخیر از جابجا نمودن هواپیماهای جاسوسی P-8 (Poseidon) در سنگاپور برای نظارت این جزایر خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجۀ چین میگوید: به نظرم اینطور نظامی سازی منطقه توسط امریکا به سود دراز مدت هردو کشور تمام نمیشود.

امریکا تاریخ خوب از چنین نظامی سازی ها ندارد ویکی از مثال های آن ویتنام است. نیم قرن قبل امنیت ملی امریکا یک کشتی جاسوسی را بنام مادوکس برای نظارت سرحدات ویتنام در سواحل تونکین جابجا کرد. بعد از سلسلۀ از وقایع و حمله ویتنامی ها بالای این کشتی ( که یک حمله دروغین بود) امریکا داخل جنگی شد که جان ملیون ها انسان را گرفت.

4. شام ما بیروبار میشود

شام ما بخاطر میگویم که آنحضرت(ص) آنرای چنین خطاب کرده است. چنانچه در حدیث (صحیح بخاری، کتاب 88، صفحه 1794، 9.213) حضرت محمد مصطفی(ص) میفرمایند: : پروردگارا! برشام ما برکت ارزانی فرما.

شام که بخش عمدۀ آن سوریه است یکی از مهمترین مناطق آخر الزمانی است. در ادیان آسمانی (مسیحیت و یهودیت) و همچنان در دین مقدس اسلام روایت شده است که جنگ آخرزمان از این منطقه آغاز میشود. طوریکه معلوم میشود طبق پیش بینی ها بزرگترین قدرت های جهانی در شام شاخ در شاخ شده اند.

مقاله نویس مشهور کیمبرلی چنین مینویسد: طوری معلوم میشود که امریکا و متحدانش مصمم هستند که سالگره صد سالگی جنگ جهانی اول را با جنگ جهانی سوم تجلیل کنند.

کشور های چون سوریه و عراق در زمان خلافت عثمانی وجود نداشت. فرانسه و بریتانیا این منطقه را سرحد کشی نمود که تا هنوز هم توسط این کشورها استفاده میشود. اروپایی ها دوباره به گذشتۀ امپریالیستی خویش رفته و میخواهند که این منطقه را یک بار دیگر طور میل خویش شکل بندی کنند اما این بار به رهبری امریکا.

تمام مشکلات این منطقه از نگاه سیاسی بر میگردد به دروازه های واشنگتن. اما با مداخله روسیه به نفع اسد بازیگران مخالف امریکایی در این بازی شطرنج پیادۀ خویش را وزیر ساختند.

امریکا که برای سالیان متمادی از یکه تازی جهانی لذت میبرد این مداخلۀ روسیه را تحمل نمیتواند. در آخرین کنفرانس مطبوعاتی وزیر دفاع امریکا پرده از سخن گفتن با چهل کشور متحد که در آن از همکاری های بیشتر نظامی در سوریه مانند فرستادن قوای زمینی بحث شده بود، برداشت.

SYRIA.jpg

بیشتر از صد گروه خارجی و داخلی در سوریه باهم درگیر هستند که حالت این جنگ را بسیار مغلق و لاینحل میسازد. در آخرین حرکات، انگلستان و جرمنی نیز به این جنگ پیوستند. جرمنی وعدۀ فرستادن 1200 عسکر را به سوریه کرده است و اگر چنین ادامه پیدا کند و ممالک دیگر نیز عساکر بفرستند، رویا رویی مستقیم با نیرو های روسی حتمی میشود. حادثۀ جت روسی و حمله نیرو های امریکایی بالای عساکر اسد نشاندهندۀ چنین رویارویی ممکنه است.

اگر میخواهید به تیم مبارزه کمک کنید. به لینک الیبابا در ذیل کلیک کرده و از طریق Contact Supplier در باره اجناس معلومات کوتاه بخواهید) سایت الیبابا برای بار اول از شما راجستریش خواهد خواست). چند ثانیه وقت شما کمک بزرگ برای ما است.

در بارۀ نویسنده

Hedayatullah Zaheb

تبصره ها

پاسخی بگذارید