اسلامی سیاست های جرمی متفرقه

مرگبارترین سلاح هایدروجنی و ملحمه

نوشته شده توسط Aziz Mohammad Karbasy WITH Seyawash Anwari

مقام‌های کوریای شمالی، هنوز مشخصات بمبی هایدروجنی را که آزمایش کرده‌اند، فاش نساخته‌اند. اما، کوریای جنوبی همسایۀ این کشور از ثبت زمین لرزۀ به بزرگی 1.5 در مقیاس ریشتر در منطقه احتمالی آزمایش آزمایش، خبر داده است. به گفتۀ کوریای جنوبی این مسئله، نشان می‌دهد که یک بمب قدرتمند هایدروجنی مورد آزمایش قرار گرفته است. هنوز محققان قدرت بمب کوریای شمالی را تخمین نزده‌اند، اما تاکنون قدرتمند‌ترین بمب هایدروجنی، مشهور به “تزار” سالها قبل توسط اتحاد سابق جماهیر شوروی آزمایش شده، که قدرت آن معادل ۵۰ مگاتن تی‌ان‌تی (TNT) بود که ۲۵۰۰ برابر قدرت بمبی است که در هیروشیمای جاپان منفجر شد.

در مقایسه با بمب اتمی، ساخت بمب هایدرجنیی به فناوری پیشرفته ‌تری نیاز دارد وقدرت تخریب آن هم به مراتب بیشتر است.

همجوشی هسته‌ای بنیاد اصلی بمب هایدروجنی را تشکیل میدهد. همانطوریکه از شکافته شدن هسته‌های سنگین (شکافت هسته‌ای)، مقدار عظیمی انرژی حاصل می‌شود، از پیوند هسته‌های سبک هم میتوان انرژي بیشتری به دست آورد. در هردوحالت، هسته‌هایی با کتلۀ متوسط تشکیل می‌شوند که کتلۀ آنها کمتر از کتلۀ اولیۀ است که برای تشکیل آنها بکار رفته است. در حالیکه در روش شکافتن، مادۀ اولیه منحصر به یورانیم وتوریم است، در روش پیونددهی هسته‌ای از هر اتم سبک مانند اتم هایدروجن هم میتوان، استفاده کرد.

بمب هایدروجنی یا گرمای هسته‌ای، درواقع نوعی بمب هسته‌ای است که انرژی آن ابتدا از طریق فرایند شکافت هسته‌ای تامین می‌شود وگرما وفشار حاصله ازاین انفجار برای آغاز فرایند همجوشی هسته‌ای، استفاده می‌شود. به همین دلیل بمب‌های گرمای هسته‌ای انرژی بسیار بیشتری از بمب‌های هسته‌ای تک‌مرحله‌ای، آزاد می‌کنند. این بمب‌ها از آن رو به «بمب هایدروجنی» معروف شده‌اند که فرایند همجوشی هسته‌ای با استفاده از هایدرجن، انجام می‌شود.

نخستین آزمایش این نوع بمب در سال ۱۹۵۲ توسط امریکا انجام شد. یک سال بعد شوروی نیز این بمب را ساخت و در سال‌‌های بعد انگلیس، فرانسه وچین هم به تولید وآزمایش آن اقدام کردند. امروز، بیشتر بمب‌های هسته‌ای این پنج کشور،که درحالت عملیاتی وفعال قراردارد ازاین نوع بمب ها هستند. بمب مشهور “تزار” به نام اصلی AN602 که قویترین بمب اتمی آزمایش شده تاکنون بشمار میرود، همچنان بمب هایدروجنی بوده است. این بمب توسط اتحاد جماهیر شوروی طراحی شد میزان بازدهی آن را حدود ۱۰۰ میگاتن “تی‌ان‌تی” پیش بینی کردند، ولی عملکرد واقعی بمب درآزمایش حدود ۵۰ میگاتن، به منظور کاهش ذرات رادیواکتیو (Radio Active) بود.

بعد از انفجار یک بمب اتمی معمولی، عمل سرد شدن به سرعت انجام می‌گیرد. بنابراین، باید فعل و انفعالاتی را در نظر گرفت که در آنها عمل پیوند به سرعت انجام گیرد. اگر یک بمب اتمی را در مخلوطی از دوتریوم وتریتیوم محصور کرده و مجموعه را در یک محفظه با مقاومت میخانیکی زیاد قرار دهیم، پس ازانفجار بمب اتمی محیط مساعدی برای یک فعل وانفعال ترمونوکلئور (فعل و انفعال هسته‌ای گرمازا) به وجود می‌آورد.

در این نوع بمب، با ایجاد یک انفجار یورانیمی یا پلاتنیمی، دمایی معادل چندین میلیون درجه سلیسیوس ایجاد می‌شود. ایزوتوپ‌های هایدروجنی که در بمب به کار رفته‌اند، تحت این شرایط با یکدیگر جوش می‌خورند و به هلیم تبدیل می‌شوند ودر این همجوشی، انرژی بسیار زیادی را آزاد می‌سازند. بنابراین در این نوع بمب، ترکیبی از شکاف هسته‌ای و همجوشی هسته‌ای به کار می‌رود. بمب اتمی نسبتاً کوچکی که شهر جاپانی هیروشیما را نابود کرد، قدرت انفجاری معادل ۲۰۰۰۰ تن “تی‌ان‌تی” داشت.

قرآن پاک چهارده قرن پیش وجود اتم را ضمن اشاره به اجزاء کوچک تر از آن، در آیۀ 61 سورۀیونس چنین بیان می کند :

وَ ما یَعزُبُ عَن رَبِّکَ مِن مِثقالَ ذَرَةً فیِ الاَرضَ وَ لا فیِ السَّماءِ وَ لا اَصغَرَ مِن ذلِکَ وَ لا اَکبَرَ اِلّا فی کِتابٍ مُبین .

ترجمه: از علم و آگاهی خداوند هرگز هیچ چیز به اندازه ی یک ذره(اتم)نه در زمین و نه در اسمان پنهان و مخفی نیست .نه تنها به اندازه ی و مقداریک زره (اتم) از خدا پوشیده نیست بلکه از ذره (اتم) کوچکتر ویا بزرگ تر ازآن نیزبر او پنهان نیست .مگر این که هر چیز در کتاب آشکاراو ثبت است.

اين معلومات چهارده قرن پيش در قران براي همه گان مشخص و واضح شدهاست

اشاره ی قرآن به زوجیت اشیا و قطب های متضاد در اتم ها

سُبْحَانَ الَّذِي خَلَقَ الْأَزْوَاجَ كُلَّهَا مِمَّا تُنبِتُ الْأَرْضُ وَمِنْ أَنفُسِهِمْ وَمِمَّا لَا يَعْلَمُونَ

پاك [خدايى] كه از آنچه زمين مى‏روياند و [نيز] از خودشان و از آنچه نمى‏دانند همه را نر و ماده گردانيده است ۳۶ یس

سئوالاینجاست که آیا این همه بمب های ساخته شده، گاهی هم استفاده خواهند شد و یاخیر؟ جواب این سوال را تاریخ برای ما آشکارمیسازد. در طول تاریخ هیچ اسلحۀ ساخته نشده است که استفاده نشده باشد و نظر به طراحان این بمب ها، استفاده از این بمب های اتمی در آرمگدون خواهد بود.

آرماگدون واژه ای عبری است که به معنای تپه یا کوه شریفان، تپۀ که در 20 مایلى جنوب – جنوب شرقى حیفا، قرار دارد و فاصله آن از دریاى مدیترانه، حدود 15 مایل است که از طرف دیگر در فاصلۀ 55 مایلی تل آویو پایتخت اسرائیل قرار دارد.

گفته شده که در گذشته مکانی استراتژیک در محل تقاطع دو جاده مهم استراتژیک نظامى وکاروان رو قرار داشت.این مکان که یکی از شاه راههای اصلی بوده که مصر را به دمشق و مشرق مرتبط می ساخت جنگهای بسیاری را تجربه کرده است. حتی برخى از تاریخ­نویسان اعتقاد دارند که در اینجا بیش از هر جاى دیگر درجهان، جنگ ها واقع شده است. فاتحان کهن همیشه مى‏گفتند، «هر فرماندهى که مجدو (یک منتطقه در تپۀ شریفان) را داشته باشد، در برابر همۀ مهاجمان پایدارى مى‏کند.»

مانند جنگ بین یهودیان وکنعانیان که درآخر یهودیان پیروز جنگ بودند. و بعد حضرت سلیمان (ع) این شهر را مستحکم ساخت وبه مرکزی براى اسپ­ها و ارابه­هایش مبدل کرد. آنچه قابل توجه است اینکه این منطقه بسیار محدود و کوچک است. به هر حال آنچه مهم است اینکه امروزه این مکان به عنوان مکانی برای جنگ آخرالزمان نتخاب شده است. منطقه آرماگدون در غرب رود اردن و در میان الجلیل و السامره در دشت یزرعین قرار دارد.

اما بنیادگرایان مسیحی معتقدند برای ظهور و بازگشت دوم مسیح، جنگی هسته ای و اتمی در محل آرماگدون به وقوع می پیوندد که دارای فجایع بسیار زیادی است و به واسطه این نبرد عظیم، اکثر شهرهای جهان دچار تخریب و نابودی خواهد شد.

در انجیل تنها یک بار در مکاشفات یوحنا، فصل16، آیه 16، نسبت به این مکان سخن گفته شده است. به این صورت که:” …و آنها را در جایی گرد آورد که به زبان عبرانی آرماگدون می نامند.”

در عهد عتیق هیچ نشانی از این صحرا و واقعه آرماگدون وجود ندارد. پس تنها در رویای مکاشفات انجیل در عهد جدید یک بار آمده حال آنکه در میان مجموعه عظیم روایاتی که در دست داریم تنها شش هزار روایت مختص به موضوع آخرالزمان میباشد.

نظر به ادعا های الحادی و شرکی صهیونست ها در نبرد مورد نظر دو نیرو با یکدیگر وارد درگیری می شوند که یکی نیروهای شروبی ایمان است که فرماندهی آنها را فردی بنام ضد مسیح بر عهده دارد و شریکان او عبارتند از اعراب، مسلمانان و روس ها که اردوی چهارصد میلیونی را تشکیل می دهند.

جری فالول، که یکی از مبلغان سرسخت وجدی مسیحیت صهیونیستی میباشد ودر کاخ سفید هم هواداران بسیاری دارد، دراین رابطه چنین می گوید:”روسیه و هم پیمانان آنها(ایران، آفریقای جنوبی(حبشه)، آفریقای شمالی(لیبی)، اروپای شرقی(جومر)، قفقاز) در خیل سپاهیان شر قرار دارند و این جنگ فراگیر و اتمی است و عده زیادی از بین خواهند رفت.

حال آنکه ما به حیث مسلمانان میدانیم که نیرو های دجال و بی ایمان، خود همان صهیونست ها هستند که سرسختانه برای آمدن دجال کار میکنند. و جنگ را که آنها آرمگدون مینامند و در تورات وانجیل وقایع آنرا طوری تحریف کرده اند که مطابقت به پلان های شیطانی آنها دارد وپیغمبر بزرگوار ما حضرت محمد(ص) بنام ملحمه آنرا چنان به خوبی تشریح کرده است که اگر هر مسلمان آنرا یکبار هم بخواند فریب دجال و پیروان صهیونستش را نخواهد خورد. ما میدانیم که ملحمه بالای کوه طلا (طلای سیاه، نفت) تحت دریای فرات در حال وقوع است و نتیجه اش هم آمدن حضرت عیسی (ع) و حضرت امام مهدی است که صهیونست ها و پیروان دجال را از بین خواهند برد.

گروه که مقابل نیروهای خیر می باشد، همان حامیان اسرائیل هستند که به رهبری مسیح دروغین وارد جنگ می شوند واینها دارای خصوصیات ویژۀ هستند که خود راحامل نور و خیر و خوبی میدانند، در حالیکه نور که آنها خودرا حامل آن میدانند نور شیطانی است

در جایی دیگر جری فالول به طرز موذیانه و با زیرکی، با استفاده از برخی از روایات تحریف شده و با تفسیرات شخصی با کمک ظن خود، از قول خداوند چنین عباراتی را بیان می کند:

“بیایید و قربانی که را برای شما آماده کرده ام، بخورید. به کوه های اسرائیل بیایید و گوشت بخورید و خون بنوشید! گوشت جنگاوران را بخورید و خون رهبران جهان را بنوشید که مانند قوچ ها و بره ها و گاوهای پرواری شده اند.”

نهایتاً، جنگ آرمگدون با ایمان آوردن یهود به مسیح (مسیح دروغین)، به عنوان منجی ایشان، به پایان خواهد رسید، پس از آنکه دو سوم آنها در این نبرد از بین می روند. سپس مسیح، مومنان به خویشتن را همراه خود به آسمانها می برد و اینان از بالای آسمان در حالیکه در راحتی و خوشی هستند، نظاره گر نبرد آرماگدون خواهند بود وبعد از اتمام جنگ به همراه مسیح به زمین بازمی گردند تا برای مدتی طولانی زندگانی سرشار از سعادت و آسایش را سپری کنند.

این بود قسمتی از وقایع آرماگدون که به اعتقاد مسیحیان و مکتب نوظهور صهیونیسم مسیحی به زودی رخ می دهد.

اما تمامي مسلمين اين را ميدانند كه اين جنگ نشانۀ از نشانه هاي بزرگ قيامت بوده و خداوند عزوجل بنياد و نطفه اي تمامي يهوديان صهیونست و مخربين را ازبين خواهد برد. ان شاءالله

ما باید به حیث مسلمان دراین موقع حساس ازین مسائل خود را آگاه ساخته به قرآن و احادیث صحیح مراجعه کنیم تا فریب شیطانان را نخوریم.و درآخر آنها پلان خودشان راميكنند وخداوند پلان خويش راكه اوست بهترين پلان گذاران.

در بارۀ نویسنده

Aziz Mohammad Karbasy WITH Seyawash Anwari

1 Comment

پاسخی بگذارید